XX Niedziela Zwykła

 

17 sierpnia 2014

 

 

1.    Dzisiaj po południu o g. 16.00 spotkanie dla Czcicieli Żywego Różańca.

 

2.   W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda; w czwartek -  św. Piusa X, natomiast w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.  

 

3.   Trwają zapisy do udziału w XXIV Pieszej Pielgrzymce Zduńskowolskiej do Częstochowy. Sekretariat Pielgrzymki czynny jest codziennie w Ośrodku  św. Maksymiliana, w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. XXIV Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska wyruszy z Bazyliki, w piątek 22 sierpnia, po Mszy św. o godz. 7.00.

 

4.    Na furcie klasztornej przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, w niedzielę 24 sierpnia; koszt 30 zł. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.00. W programie pielgrzymki autokarowej przewidziane jest spotkanie z pieszymi pielgrzymami podczas jednego z postojów i nawiedzenie sanktuarium św. o. Pio w Górce Przeprośnej. Msza święta będzie sprawowana o godz. 12.00, w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na wałach Jasnej Góry, odprawimy o godz. 15.00,  a ok. godz. 17.30, przywitamy pieszych pielgrzymów.

 

5.   W przyszłą niedzielę 24 sierpnia, zgodnie z komunikatem Konferencji Episkopatu Polski, taca będzie przeznaczona na pomoc dla poszkodowanych przez działania wojenne, chrześcijan w Iraku.

 

6.   Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

7.   W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp.: Lucyna KUBIAK i Zofia OLIŃSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

czwartek,
21 sierpnia 2014

(233. dzień roku)

Augustowskie noce...

Święta

św. Piusa X, papieża - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Franciszka, Joanny

Sonda

Gdzie spędzasz wakacje!

W domu!

W kraju!

Za granicą!


Licznik

Liczba wyświetleń:
1293702