Trzecia Niedziela Adwentu

 

14 grudnia 2014

 

1.  Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych, abyśmy jak najlepiej przygotowali nasze serca do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy o koszu na dary dla potrzebujących pomocy, który jest wystawiony przy ołtarzu bocznym.

 

2.  Obok kościoła rozpoczęła się budowa żywej szopki, która będzie otwarta do Nowego Roku. Po rekolekcjach rozpocznie się przygotowanie kościoła do świąt.

 

3.  Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać w pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o g. 12.30, natomiast w drugim dniu Świąt na sumie będziemy świętować Jubileusze Małżeńskie. Czcigodnych Jubilatów prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.

 

4.  W środę 17 grudnia będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, AGD, kabli, baterii, zalegających w naszych domach. Zużyty sprzęt elektroniczny można przywozić na parking przy naszym kościele w godzinach od 13.00 do 15.00. Po godz. 15.30 sprzęt już nie będzie przyjmowany. Porządkując swój dom i pozbywając się kłopotliwych zepsutych urządzeń wspieramy projekty edukacyjne w Afryce, prowadzone przez kościelną organizację: „Kościół w Potrzebie”.

 

5.   Po świętach rozpocznie się Wizyta Duszpasterska czyli tradycyjna Kolęda. Program kolędy podamy w przyszłą niedzielę.

 

6.  Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. W kiosku parafialnym i na furcie w ciągu tygodnia są do nabycia poświęcone opłatki i świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wymianą nagłośnienia w kościele dolnym. Bielanki rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki, ozdoby choinkowe i sianko; Eucharystyczny Ruch Młodych – pierniki, Duszpasterstwo Niesłyszących – bombki.  

 

7.   W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Paweł KLIMCZAK. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

piątek,
19 grudnia 2014

(353. dzień roku)

Roraty

Święta

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Dariusza, Gabrieli, Urbana

Sonda

Gdzie śpędzisz święta Bożego Narodzenia?

W domu z rodziną

Poza domem u bliskich

Samotnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1641432