OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 r.

 

1.Rozpoczęliśmy okres wakacji, dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim urlopowiczom wzmocnienia sił. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie i niedzielnych Eucharystiach.  Od soboty tj 22 czerwca obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy św., w dni powszednie o .godz. 7.30 i o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 7.30, o 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Sumy o godz. 12.30. Również nastąpi zmiana w pracy kancelarii parafialnej, która będzie czynna we wtorek i czwartek w godzinach od 10.00 – 12.00 i 16.00 – 17.00. W sprawach pogrzebu i posługi chorym prosimy o kontakt poprzez furtę klasztorną.

2.Nabożeństwo czerwcowe z procesją oktawalną  w dniu dzisiejszym  o 17.30. natomiast w dni  powszednie po Mszy św. wieczorowej .

3.Decyzją Rady Prowincjalnej Sióstr Orionistek s. Anuncjata i s. Monika zostały  skierowane na nowe placówki. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy chcieli podziękować za dotychczasowe zaangażowanie Sióstr w prace duszpasterską w naszej parafii.

4.Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 swój 50 –ty Jubileusz Kapłaństwa będzie obchodził Ks. Mirosław Żłobiński FDP, a za tydzień 30 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 Jubileusz 60-lecia Sakramentu Kapłaństwa będzie obchodził Ks. Leonard Pawlak FDP. Polecajmy modlitwie czcigodnych jubilatów.

5.Od niedzieli wieczór do piątku swoje coroczne rekolekcje zakonne w Domu Misyjnych będą przeżywać księża i bracia Orioniści z polskiej prowincji. W środę na Mszy św.  o godz. 18.00 w kościele parafialnym będą się modlić na zmarłych dobrodziejów. Zapraszamy do udziału w tej wspólnej modlitwie.

6.W sobotę 29 czerwca w uroczystość Piotr i Pawła w naszej kaplicy Trójcy Świętej o godz. 11.00 z rąk J.E. Ks. Bp. Stanisława Gębickiego nasz współbrat dk. Jura Bondar FDP otrzyma święcenie kapłańskie. Jest to również dzień imienin Ks. Piotra Jaska FDP, naszemu solenizantowi już dziś składamy serdeczne życzenia. 

7.W następny weekend na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli możemy wziąć udział w X Międzynarodowym Festiwalu „Folklor Świata” na którym wystąpią zespoły ludowe z Węgier, Ukrainy a przede wszystkim wspaniałe zespoły z polski – ponad 300 osób. Szczegóły na plakatach.

8.W dniach od 15 do 20 lipca organizowany jest wyjazd na Górę św. Anny na XXIII Święto Młodzieży. Koszt 85 zł + 40 zł za przejazd. Informacje i zapisy u p. Marka Urbana. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablocie.

9.Zbliża się 28 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – 14 lipca. Zapraszamy chętnych na wyjazd, zapisy na furcie klasztornej.

10.Dziękuję za dotychczasową pomoc materialną przeznaczoną na parking przykościelny i proszę w miarę Waszych możliwości o dalsze wsparcie, mamy do wypłacenia  50 000 zł.

11.Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia oraz obfitości łask Bożych na każdy dzień. Za wszelkie ofiary i każdy gest Waszej życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać. 

12.W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Przemysław Galus. Pomódlmy się za niego / nich i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

Dzisiaj jest

środa,
26 czerwca 2019

(177. dzień roku)

Ferie z Trampoliną

Święta

Środa, XI Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4484150