II Niedziela Wielkiego Postu

 

1 Marca 2015

1.   Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu  Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek: dla dzieci o g. 16.45, a dla dorosłych i młodzieży o g. 17.30. Natomiast Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o g. 17.15. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.          

2.     W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Kazimierza oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w domach z posługą sakramentalną od g. 9.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Trójcy Świętej o g. 9.30.

3.     Rozpoczęło się przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne. Spotkania są w każdą środę w salce w Domu Misyjnym o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z dobrym głosem do włączenia się w śpiew. Zachęcamy nowych chłopców do służby ministranckiej. Zgłoszenia do Ks. Michała Kamińskiego.

4.   W Centrum Rekolekcyjnym św. Alojzego Orione w dniach od 13 do 15 marca odbędzie się weekendowe spotkanie z dialogiem małżeńskim. Zapisy u ks. Mariusza więcej informacji na plakacie przed kościołem.

5.   Za dwa tygodnie, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 15 marca, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już teraz w modlitwie wypraszajmy wszelkie duchowe dary na ten święty czas, a szczególnie prośmy o otwarcie serc i o gorliwe uczestnictwo w rekolekcjach.

6.    Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży ogłasza nabór na wolontariuszy ŚDM 2016. Wolontariuszem może zostać osoba w wieku od 16 do 35 lat. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Michał Szczypek.

7.  Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Aby wesprzeć projekty naszej parafii, zachęcamy do odpisu 1 % na rzecz Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro. W wypełnianiu formularza służymy pomocą we wtorek, środę i czwartek od g. 9.00-12.00 i po południu od 15.00-17.00. Punkt jest czynny w Domu Misyjnym na I piętrze.

8.     W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Józef GRZYB, Stanisław KLINGER i Jerzy ROŻNIATOWSKI. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

wtorek,
03 marca 2015

(62. dzień roku)

Popielec

Święta

Imieniny:
Martyny, Kunegundy

Sonda

W Roku Życia Konsekrowanego modlisz się za zakonników i zakonnice?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1960449