XXII Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2015

 

1.    We wtorek (1 IX) przypada 75 rocznica wybuchu II wojny Światowej. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

2.   Również we wtorek dzieci i młodzież rozpoczynają Nowy Rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w przyszłą niedzielę o g. 11.00 i będzie połączona z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od  g. 17.00. Do chorych w domach kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od g. 9.00. W pierwszą sobotę zapraszamy do kaplicy Trójcy Świętej na Mszę św. o g. 9.30.

3.  Zbiórka dla ministrantów w pierwszy piątek (4 IX) po Mszy św. wieczornej, dla  bielanek i kandydatek do bieli w sobotę (5 IX) o g. 15.00 w salce bielańskiej, a dla EREM-u w sobotę o g 15.30.   Zapraszamy chętnych chłopców do służby ministranckiej

4.    Witamy serdecznie w naszej Wspólnocie Parafialnej siostrę Esterę, która będzie pracowała w kancelarii parafialnej. Życzymy siostrze opieki Bożej i życzliwości Parafian.

5.   Od 1 września wracamy do przedwakacyjnego rozkładu Mszy św.: w dni powszednie o g. 7.00 i 18.00, a w niedzielę o g. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Również od przyszłej niedzieli Msza św. dla niesłyszących w kaplicy Trójcy Świętej o g. 11.00.

6.    Parafia św. Katarzyny w Korczewie zaprasza do udziału w X Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium w Charłupi Małej w dniu 8 września. Wyjście pielgrzymki o g. 5.00, Zapisy w Korczewie w kancelarii parafialnej.

7.  Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Pielgrzymom, którzy byli w Częstochowie na powitanie pielgrzymów dziękujemy za ufundowany ornat dla Parafii. Szczególne podziękowanie dla ks. Piotra i wolontariuszy za przeprowadzenie dla 120 dzieci Wakacji z Trampoliną w mieście.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przyjmujemy już intencje mszalne na Nowy Rok 2016.

8.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Ryszard JĘDRZEJAK i Józef ŻURAW. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

wtorek,
01 września 2015

(244. dzień roku)

Wakacje w Malborku

Święta

bł. Bronisławy, dziewicy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Bronisława, Idziego

Sonda

Czy pomodlisz się w Roku Życia Konsekrowanego za zakonników i zakonnice?

Tak

Nie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2475272