Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 Listopada 2015

 

1.Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczyna ostatni tydzień Roku Liturgicznego. Dziękujmy Bogu za udzielony nam dar czasu i za wszelkie łaski, jakich doświadczyliśmy w kończącym się Roku Liturgicznym.

2.    W ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w najbliższą środę zapraszamy młodzież do kaplicy Trójcy Świętej na Eucharystię na g. 18.00.

3.   W sobotę 28 listopada, uroczystymi Nieszporami rozpocznie się Adwent i Rok Jubileuszowy 1050 rocznicy Chrztu Polski. W bazylice katedralnej we Włocławku podczas Nieszporów o godz. 17.00, ksiądz biskup Wiesław Mering, wręczy delegacjom z każdej parafii, świecę jubileuszową, która w każdej świątyni ma przypominać łaskę Chrztu świętego.

4.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 Eucharystyczny Ruch Młodych będzie świętował 10 rocznicę obecności w naszej parafii.

5.   Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msza św. rorartnia będzie sprawowana w dni powszednie o g. 6.30. A po niej dla dzieci i młodzieży adwentowe śniadanie w refektarzu w Domu Misyjnym.

6.   Przed nami XXIV rocznica powstania Radia Maryja. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd do Torunia w sobotę (5 XII). Koszt od o osoby wynosi 40 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Wyjazd spod kościoła o g. 7.00.

7.   Amatorski Teatr „Cultus” zaprasza na II część spektaklu „Droga do nieba św. Maksymiliana Kolbego”, oraz na film dokumentalny o św. Maksymilianie, w przyszłą niedzielę 29 listopada o godz. 15.30, do Ośrodka św. Maksymiliana.

8.   Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać.   W kiosku parafialnym są kalendarze na nowy rok, poświęcone opłatki i świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone na kolejne nowe ławki do dolnego kościoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

piątek,
27 listopada 2015

(331. dzień roku)

Halowy Turniej w Wołominie

Święta

św. Wirgiliusza - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Waleriana, Wergiliusza

Sonda

Czy pomodlisz się w Roku Życia Konsekrowanego za zakonników i zakonnice?

Tak

Nie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2570728