Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej  

 

13 Kwietnia 2014

 

1.   Przed nami Wielki Tydzień. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym:

 

·        W Wielki Czwartek– Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do g. 21.00.

 

·        W Wielki Piątek– Jutrznia o g. 8.00.  Nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 18.00. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego o g. 17.30. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do g. 22.00. O g. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. W piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary z Wielkiego Piątku są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

 

·       W Wielką Sobotę– Jutrznia o g. 8.00. Święcenie pokarmów w dolnym kościele od g. 9.00-16.30. W świetlicy w Swędzieniejewicach o  g. 11.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 19.00. Prosimy o zabranie świec. Rezurekcja o g. 6.00 rano. Próba dla dzieci sypiących kwiaty podczas rezurekcji w środę o g. 17.00.

 

2.    Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas wszystkich Mszy św., które będą sprawowane w kościele górnym. Natomaist w czasie Triduum Paschalnego spowiadamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – podczas święcenia pokarmów kapłan będzie pełnił dyżur w konfesjonale. 

 

3.    W Wielkanoc zapraszamy wszystkie dzieci z instrumentami na Mszę św. o   g. 11.00.

 

4.    W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia przypada kanonizacja bł. Jana Pawła II. W tym dniu wyjątkowo nie będzie sumy o g. 12.30. Dziękczynienie za dar kanonizacji odbędzie się na Mszy św., o g. 18.00.   

 

5.    Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych rozprowadzają babeczki. W dalszym ciągu zachęcamy do odpisu 1% na rzecz Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz na dary dla ubogich rodzin w naszej parafii. Przypominamy, że kontener na makulaturę będzie stał do środy włącznie.

 

6.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Teresa REWERS, Dariusz SZTAMA, Józef KRYSZTOFIAK, Jerzy SOWIŃSKI i Małgorzata KAWCZYŃSKA. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

           

Dzisiaj jest

niedziela,
20 kwietnia 2014

(110. dzień roku)

Wielki Piątek

Święta

Niedziela Wielkanocna

Imieniny:
Agnieszki, Czesława

Sonda

Przed nami kanonizacja Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Gdzie przeżyjesz uroczystość?

W Watykanie!

W Polsce!


Licznik

Liczba wyświetleń:
1149789