XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

24 Lipca 2016

1.  Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży, W najbliższą środę powitamy młodych pielgrzymów z naszych parafii oriońskich w Polsce o g. 15.00. Później będzie Msza św. o g. 18.00. W czwartek zapraszamy na Mszę św. również o g. 18.00 i koncert na placu kościelnym o g. 19.30, który zakończy się pokazem sztucznych ogni. W piątek pożegnamy pielgrzymów, którzy trzema autokarami razem z kapłanami i siostrami udadzą się do Krakowa. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Serdecznie zapraszamy do przeżywania z młodymi tego czasu.     

2.  W tym tygodniu w poniedziałek 25 lipca, przypada wspomnienie św. Jakuba i św.  Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy świętej o godz. 7.30 i 18.00, odprawimy obrzęd poświęcenia pojazdów. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na zakup samochodu dla misjonarza pracującego na misjach, w ramach akcji „grosik za kilometr”. We wtorek przypada wspomnienie Świętych Rodziców NMP – Joachima i Anny, natomiast w piątek wspomnienie św. Marty

3.  W niedzielę (7 VIII) ok. g. 19.00 przybędzie do Zduńskiej Woli, XXIV Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Musimy przygotować nocleg dla ok. 150 osób. Wszystkich, którzy przyjmą pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się na furcie klasztornej.

4.    Organizujemy wyjazd do Częstochowy na spotkanie z papieżem Franciszkiem w czwartek (28 VII). Koszt od osoby wynosi 30 zł. Zapisy do wtorku na furcie. Wyjazd w środę (27 VII) o g. 23.00.

5.W przyszłą niedzielę 31 lipca, przygotowując się do Pieszej Pielgrzymki Zduńskowolskiej na Jasną Górę, we wszystkich parafiach dekanatu zduńskowolskiego, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, przed świątyniami. Podobnie jak w poprzednich latach ofiary złożone do puszek pomogą obniżyć koszty wpisowego. Osoby, które z różnych powodów nie mogą pieszo pielgrzymować do Matki Bożej, mają możliwość mieć udział w pielgrzymce przez złożone ofiary i modlitwę duchowego pielgrzymowania.

6.    Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.  

7.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Zofia SZEWCZYK, Maria KLAUZIŃSKA i Anna GAWŁOWSKA, Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

środa,
27 lipca 2016

(209. dzień roku)

Bielanki na wakacjach

Święta

Sonda

Czy jesteś wdzięczny Bogu i Rodzicom za łaskę Chrztu Świętego?

Tak

Nie

Nie zastanawiam się nad tym


Licznik

Liczba wyświetleń:
2904564