V NIEDZIELA ZWYKŁA

7 Luty 2016

1.  W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. wraz z obrzędem posypania głów popiołem, będą odprawione o g. 7.00, 9.30,16.30–dla dzieci i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, tzn. trzy posiłki bezmięsne, ale tylko jeden do syta.

2.   W czasie Wielkiego Postu Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w każdy piątek dla dzieci o g. 16.30, a dla dorosłych i młodzieży o g. 17.15. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o g. 17.15. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.   W czwartek (11 II) we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w poniedziałek 22 II pod przewodnictwem Ks. biskupa Wiesława Meringa będzie sprawowana Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Maryja i TV TRWAM. Transmisja rozpocznie się o g. 17.30.

4.    W sobotę (13 II) przypada Dzień Fatimski, który rozpocznie się różańcem o g. 17.15. Po Mszy św. będzie ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

5.   Trwają katechezy Drogi neokatechumenalnej. Spotkania są w dolnym kościele we wtorki  i czwartki o g. 19.30.  Natomiast od czwartku wspólnota neokatechumenalna zaprasza na modlitwę brewiarzową przez cały Wielki Post codziennie oprócz sobót i niedziel do kaplicy Trójcy Świętej na g. 6.00 rano.

6.   Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Od  1 lutego przez cały miesiąc przy Domu Misyjnym stoi kontener na makulaturę. Dzięki prowadzonej zbiórce makulatury na ternie naszej Parafii w 2015 roku,  zebrano 17 ton 710 kg papieru. Pozyskana kwota w wysokości 3540 zł została przekazana na rzecz prześladowanych Chrześcijan w Iraku. W 2016 roku celem zbiórki makulatury jest wsparcie wyjazdu wolontariuszy na ŚDM w Krakowie.

7.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Kazimierz ANDRZEJEWSKI, Wiesława ZARĘBA i Leszek BROŻYŃSKI   Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

niedziela,
07 lutego 2016

(38. dzień roku)

Rap z księdzem Jakubem

Święta

Piata Niedziela zwykla.

Sonda

Czym jest dla Ciebie Jubileuszowy Rok Miłosierdzia?

To ważny czas osobistego nawrócenia

Okazją do pogłębienia mojej relacji z Bogiem i innymi ludźmi

To kolejne, nic nie wnoszące, wydarzenie

Nie ma dla mnie żadnego znaczenia


Licznik

Liczba wyświetleń:
2670198