Niedziela Zesłania Ducha Świętego

24 Maja 2015

 

1.  Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego zamyka w liturgii okres paschalny. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, w uroczystość Trójcy Świętej, kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki dziś po Mszy św. wieczornej z koncertem pieśni Maryjnych wystąpi zduńskowolski chór Złota Jesień.

2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada świeto Najświętszej Maryi Panny Matki kościoła; we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, natomiast w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

3.   W ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży  zapraszamy młodzież na Eucharystię do kaplicy Trójcy Świętej w najbliższą środę o g. 18.30. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Mateusz Antoniak. W modlitwie weźmie udział młodzież z Anglii.

4.    Próba sypania kwiatków dla dziewczynek na procesję Bożego Ciała odbędzie się w sobotę (30 V) o g. 11.00.

5.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.30 świętować będziemy Jubileusz 90-lecia Bielanek, które zakończy się nabożeństwem majowym przy figurze Niepokalanej na dziedzińcu Domu Misyjnego o g. 20.00. Prosimy o zabranie świec. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się  III Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie Mszą św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP o g. 15.00 i przejdzie ulicami miasta do parafii św. Pawła.

6.   W poniedziałek (1 VI) przypada Dzień Dziecka.  Z tej racji nasza Parafia i klub Młodzieżowy Trampolina organizują imprezę dla dzieci w godz. 17.00-20.00 pod patronatem ks. Proboszcza i Wójta Gminy Zduńska Wola. Zapisy dzieci - u pana Pawła Matusiaka w zakrystii po Mszy św. o godz. 11.00 oraz w tygodniu w Klubie Dziecięcym "Trampolina". Serdecznie zapraszamy.

7.   Ogólnopolskie spotkanie młodzieży nad Lednicą odbędzie się  w sobotę  (6 czerwca). Z naszej parafii organizujemy wyjazd. Koszt od osoby wynosi 35 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Wyjazd spod kościoła (6 VI) o g. 6 rano.

8.     Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.     W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Jan SOBIERAJ. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

piątek,
29 maja 2015

(149. dzień roku)

Pierwsza Komunia Święta

Święta

św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Magdaleny, Teodozji

Sonda

Czy pomodlisz się w Roku Życia Konsekrowanego za zakonników i zakonnice?

Tak

Nie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2328513