II NIEDZIELA ADWENTU

4 Grudzień 2016

1.   Trwa Adwent. Msza święta roratnia z udziałem Adwentowego Gościa jest sprawowana w dolnym kościele o g. 6.30.  Po Mszy św. dla dzieci i młodzieży jest śniadanie w refektarzu w Centrum Rekolekcyjnym. Dzisiaj również o g. 15.00 wyjeżdżamy do Teatru Muzycznego w Łodzi na operetkę „Wielka Księżna”. Zwolniły się 4 miejsca. Chętnych na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

2.    W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja, natomiast w czwartek mamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto Bielanek.  Msze św., będą o g. 6.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy również w tym dniu do modlitwy w Godzinie Łaski w kaplicy Trójcy Świętej od  g. 12.00-13.00.  

3.     W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi nasz parafianin ks. Marcin CHRZĘSZCZYK, orionista.  

4.     Również w przyszłą niedzielę Bielanki będą rozprowadzały ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na nowe stroje liturgiczne dla Bielanek.

5.     Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o g. 12.30, natomiast w drugim dniu Świąt na sumie świętować będziemy Jubileusze Małżeńskie.

6.   Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać.Dziękujemy również za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na leczenie Oliwki w wysokości 10 937 zł. W kiosku parafialnym są kalendarze na Nowy Rok, kartki świąteczne,  poświęcone opłatki i świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do kosza wystawionego w prezbiterium możemy składać artykuły spożywcze dla potrzebujących pomocy.            

7.    W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Kazimierz KACZMAREK, Marek DĄBROWSKI, Janina MISZCZAK, Sławomir SOBOLEWSKI i Wiesław RYCHLIK. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Dzisiaj jest

poniedziałek,
05 grudnia 2016

(340. dzień roku)

Jubileusz

Święta

Sonda

Gdzie spędzisz święta Bożego Narodzenia?

W domu z rodziną

Poza domem u znajomych

Samotnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3072698