II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego  

 

27 Kwietnia 2014

 

 

1.    Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego i kanonizację Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie za dar kanonizacji po Mszy św. wieczornej.  

 

2.    W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, natomiast we wtorek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.  

 

3.    Spotkanie dla Oriońskiego Ruchu Świeckiego odbędzie się  poniedziałek o   g. 18.00. Spotkanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej o g. 18.30 w salce w Domu Misyjnym. W   środę comiesięczna Eucharystia dla młodych w kaplicy Trójcy Świętej o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 

4.    W czwartek (1 V) przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. w tym dniu będą o g. 7.00, 9.30 i 18.00. W pierwszy piątek (2 V) przypada święto flagi i barw narodowych. Natomiast w sobotę (3 V) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz Święto Narodowe z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy św. niedzielny. O g. 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny, zamówiona przez Starostwo Powiatowe, a po niej przemarsz ulicą Łaską pod pomnik Papieża Jana Pawła II.

 

5.     Nabożeństwo majowe będziemy odprawiać codziennie o g. 17.30.

 

6.     Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i specjalnych świec Caritas z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II.

 

7.     W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Czesława WARTALSKA. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

środa,
23 kwietnia 2014

(113. dzień roku)

Rezurekcja

Święta

Imieniny:
Jerzego, Wojciecha

Sonda

Przed nami kanonizacja Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Gdzie przeżyjesz uroczystość?

W Watykanie!

W Polsce!


Licznik

Liczba wyświetleń:
1154204