XXV Niedziela Zwykła

 

21 września 2014

 

 

1.   Wczoraj podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. biskup Józef Zawitkowski z Łowicza zostały wprowadzone i umieszczone w naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. będzie można ucałować relikwie świętego Papieża. Po południu o g. 16.00 spotkanie dla Czcicieli Żywego Różańca.  

 

2.   W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Ojca Pio; w czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, natomiast w sobotę św. Wincentego a Paulo.

 

3.   W każdy piątek w kaplicy Trójcy Świętej jest całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji pełnimy dyżur w konfesjonale w godz. od 10.00-11.00 i 15.00-16.00.

 

4.   W przyszłą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. Na wszystkich Mszach św. będzie prezentacja Duszpasterstwa Niesłyszących, które od ponad 50 lat działa w naszej parafii.   Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 złożymy życzenia Czcigodnym Solenizantom Ks. Michałowi Kamińskiemu i Ks. Michałowi Szczypek.

 

5.    Spotkanie dla Rodziców i dzieci komunijnych z klas trzecich połączone z poświęceniem różańców odbędzie się w przyszłą niedzielą na Mszy św. o g. 11.00.  

 

6.    Pielgrzymka Piesza do Charłupi Małej będzie w pierwszą sobotę października (4 X). Koszt od osoby wynosi 15 zł. Ponadto organizujemy w tym dniu przejazd autokarem do Charłupi, by dołączyć na Mszę św. z pielgrzymami. Wyjazd spod kościoła o g. 11.30. Koszt 10 zł. Zapisy na furie klasztornej.   

 

7.   Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać.  Przyjmujemy na Msze św. Gregoriańskie za zmarłych jak również na intencje mszalne na Nowy Rok 2015.  

 

8. W przyszłą niedzielę Rycerze Kolumba z parafii Wniebowzięcia NMP będa zbierać podpisy pod obywatelskim wnioskiem do Urzędu Miasta na remont organów w Bazylice.     

 

9.   W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Bronisław LAMCH, Maria KULESZA-LORENZ, Iwona JOACHIMIAK i Jadwiga KŁOS. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

wtorek,
23 września 2014

(266. dzień roku)

Relikwie św. Jana Pawła II

Święta

św. Pio z Pietrelciny - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Bogusława, Tekli

Sonda

Czy weźmiesz udział w nabożeństwach różańcowych?

Tak!

Nie!


Licznik

Liczba wyświetleń:
1335534