XXXIV Niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

24 listopada 2014

 

 

1.Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich ministrantów i dzieci z EREM-u wypraszając dla nich łaskę wierności i gorliwej służby przy ołtarzu.  Dzisiaj wieczorem kilkudziesięciu kapłanów naszego Zgromadzenia w Centrum Rekolekcyjnym rozpoczyna doroczne Rekolekcje Zakonne. W środę kapłani będą się modlić na Mszy św. wieczornej za zmarłych Dobrodziejów.

 

2.     Wczoraj dwie drużyny ministranckie i dwie drużyny z Klubu Młodzieżowego TRAMPOLINA wrócili /z medalami/ z Halowego Turnieju Piłki Nożnej w Wołominie. 

 

3.  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msza św. Roratnia będzie sprawowana w dolnym kościele  codziennie o g. 6.30. A po niej dla dzieci i młodzieży adwentowe śniadanie w refektarzu w Domu Misyjnym.  Również w przyszłą niedzielę na rozpoczęcie Roku Życia Zakonnego na wszystkich Mszach św. będziemy gościć Siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów z przesłaniem: Aniołowie – Przyjaciele w drodze do świętości.     

 

4.   W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w najbliższą środę zapraszamy młodzież do kaplicy Trójcy Świętej na Eucharystię o g. 19.00. Natomiast w sobotę zapraszamy na Andrzejki do Domu Misyjnego dzieci od g. 15.30-19.30 i młodzież od g. 19.30- 23.00.

 

5.  Przed nami XXIII rocznica powstania Radia Maryja. Z naszej parafii organizujemy wyjazd do Torunia w sobotę (29 XI). Koszt od osoby wynos40 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd spod kościoła o g. 7.30.

 

6.  Za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać. W kiosku parafialnym i na furcie w ciągu tygodnia są do nabycia kalendarze na nowy rok, poświęcone opłatki i świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wymianą nagłośnienia w kościele dolnym. Bielanki rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki, szydełkowe ozdoby choinkowe i sianko. Ofiary na potrzeby grupy bielańskiej.

 

7.   W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Wanda BONK. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

piątek,
28 listopada 2014

(332. dzień roku)

Turniej halowy

Święta

św. Stefana Młodszego, zakonnika - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Grzegorza, Zdzisława

Sonda

Czy modlisz się za swoich bliskich zmarłych?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
1503585