XVI Niedziela Zwykła

 

20 lipca 2014 

 

 

1.   Trwają wakacje i czas urlopów. Podczas wypoczynku pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wczoraj z wakacyjnego wypoczynku w Muszynie koło Krynicy Górskiej wróciła 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży razem z Opiekunami.  Jutro natomiast grupa ministrantów wyjeżdża na tygodniowy kurs lektorsko-ceremoniarski do Warszawy.

 

2.   W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę święto św. Brygidy, patronki Europy; w czwartek wspomnienie św. Kingi; w piątek święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców, natomiast w sobotę wspomnienie Świętych Rodziców Najświętszej Mary Panny – Joachima i Anny. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00, odprawimy obrzęd poświęcenia pojazdów. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji „grosik za kilometr”.

 

3.   W czwartek (7 sierpnia) o g. 19.00 przybędzie do Zduńskiej Woli XXII Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Musimy przygotować nocleg dla ok. 150 pielgrzymów. Wszystkich, którzy chcieliby przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się na furcie klasztornej.

 

4.   Zakończyliśmy zbiórkę makulatury, której celem jest pozyskanie środków na budowę studni w misji Sióstr Orionistek w Kenii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję. Jeszcze raz za wszystkie ofiary i każdy gest życzliwości składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

5.   W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Andrzej ZALEWSKI. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Dzisiaj jest

czwartek,
24 lipca 2014

(205. dzień roku)

Wakacje 2014

Święta

św. Kingi, dziewicy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Kingi, Krystyny, Kunegundy

Sonda

Gdzie spędzisz wakacje!

W domu!

W kraju!

Za granicą!


Licznik

Liczba wyświetleń:
1261500