W 2014 roku minęła 65 rocznica powołania Parafii św.Antoniego z Padwy. Natomiast w 2017 roku obchodzimy 30 rocznicę poświęcenia kościoła.

Od samego początku posługę duszpasterską pełnią Księża Orioniści. Pragnieniem naszym – Duszpasterzy od św. Antoniego – jest, jak najlepsze informowanie Was o tym, co dzieje się w naszej wspólnocie parafialnej. To nie jest jednak nasz główny cel, tylko środek do celu. Celem jest, abyśmy dobrze poinformowani, aktywnie włączali się w życie modlitewne i akcje duszpasterskie naszej wspólnoty.

Św. Antoni Padewski - módl się za nami!

Działalność oriońska w Polsce rozpoczęła się w 1923 roku w Zduńskiej Woli wraz z przybyciem do naszego kraju z Włoch księdza Aleksandra Chwiłowicza, który otrzymał od samego założyciela księdza Alojzego Orione dokument upoważniający do podjęcia działalności Zgromadzenia w Polsce. Sama inicjatywa zrodziła się w sercu ks. Orione, który szczególną życzliwością i miłością otaczał Polskę i Polaków. Następnie rok później nabył posesję z domem, który nazwał Domem Misyjnym. Od 2011 roku mieści się tutaj Centrum Rekolekcyjne Księdza Orione.

 

Październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o g. 17.30. Dzieci prowadzą różaniec we wtorek i czwartek.

3 X - Kurs Ewangelizacyjny ALFA dla młodzieży.

5 X - Odnowa w Duchu Świętym JORDAN zaprasza na pierwszoczwartkową Eucharystię w kaplicy Trójcy Świętej o g. 19.00.

6 X - Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od g. 17.30. Do chorych w domach kapłani udadzą sie od g. 9.00. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.

7 X - W święto Matki Bożej Różańcowej Polska zostanie opasana różańcem. Uczestnicy "Różańca do Granic" będą się modlić za polskie rodziny, nawrócenie Polaków,  o pokój w Ojczyźnie i na świecie. Z naszej parafii jadą dwa autokary na granicę z Czechami do miejscowości Mieroszów. Wyjazd spod kościoła o g. 7.00.  Różaniec w naszym kościele w łączności z uczestnikami Różańca do Granic będzie o g. 14.00 w górnym kościele. W tym dniu nie będzie różańca o g. 17.30. Msza św. w kaplicy Trójcy Świętej o g. 9.30.

8 X - Po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie dla Rodziców dzieci klas I i II  ze Szkoły Podstawowej nr 2,5 i 10.

10 X - Kurs Ewangelizacyjny ALFA dla młodzieży

13 X - Dzień Fatimski. O g. 18.00 Msza św., po której będzie procesja różańcowa z figurą Niepokalanej ulicami: Łaską, Osmolińską, Krętą i Spacerową do kościoła. 

17 X - Kurs Ewangelizacyjny ALFA dla młodzieży

21 X - Jubileusz Grupy AA ORION. Msza św. w kaplicy Trójcy Świętej o g. 17.30.

22 X - Na Mszy św. o g. 11.00 - spotkanie formacyjne dla dzieci klas. III i Rodziców. Jubileusz 55-lecia Duszpasterstwa Niesłyszących.

24 X-  Kurs Ewangelizacyjny ALFA dla młodzieży

Owocem Roku Wiary w każdy piątek w kaplicy Trójcy Świętej  po Mszy św. o g. 7.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień do g. 17.00. Po południu o g. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na chwilę modlitwy osobistej i trwania przed Panem, który jest MIŁOŚCIĄ! 

 Celem działalności świetlicy środowiskowej Trampolina jest wspieranie rodziny w procesie przygotowywania dzieci do samodzielnego życia, kształtowania właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi. Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00-18.00. 

U W A G A !!!

Klub Młodzieżowy TRAMPOLINA, mieści się na IV piętrze w Domu Misyjnym przy ul. Łaskiej 88 w Zduńskiej Woli. Gwarantujemy miłe spędzenie czasu, korepetycje czyli pomoc w nauce, możliwość gry w bilard, tenis stołowy, xbox, seanse filmowe. Na miejscu dostęp do wi-fi oraz kawiarenka.Warunkiem jest wypełnienie specjalnej karty klubowicza i przestrzeganie regulaminu.

www.trampolina-zdw.jimdo.pl  Zapraszamy!

 

Ukazały sie płyty z wierszami ks. Marka Chrzanowskiego fDP pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość" i "12 oddechów". Wiersze w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego ubogacone są śpiewem Justyny Majkowskiej. Można je nabyć w naszym kiosku parafialnym lub na furcie klasztornej. Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Miłość jest..." w interpretacji znanych aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego z muzyką Janka Królikowskiego.

Uwaga! Ukazała się kolejna płyta z wierszami Ks. Marka pt: "Odnalazłeś mnie". Muzykę do wierszy skomponował Jakub Tomalak, a zaśpiewała Maria Sułecka.

Dzisiaj jest

piątek,
20 października 2017

(293. dzień roku)

Różaniec do Granic

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnej Eucharystii?

Tak

Nie

Nieregularnie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3515589